NaProTechnologia

NaProTechnologia (Natural Procreative Technology), czyli dobra medycyna. NaProTechnologia, to temat „Rozmów o sprawach ważnych”, które prowadzi ks. dr Jacek Plech. Jego gośćmi są lekarze, stosujący metody NaProTechnologii, którą uważają za skuteczną metodę w leczeniu niepłodności i bardzo bogatą interdyscyplinarną dziedzinę medycyny, wiele wnoszącą do współczesnej wiedzy o człowieku.

NaProTechnologia powstała 30 lat temu jako skrót od słów Natural Procreative Technology (Metoda naturalnej prokreacji). Jej wynalazca i prekursor, prof. Thomas Hilgers postawił tezę, iż większość przypadków niepłodności o niewyjaśnionym medycznie podłożu, to w istocie niezdiagnozowane przypadki całkowicie uleczalnej niepłodności. Choć w Polsce NaProTechnologia jest metodą znaną i rozpowszechnioną o wiele bardziej niż w innych krajach europejskich, to nadal zbyt mało o niej wiemy.

Wracamy dziś także do dwóch wydarzeń, które odbywały się w ubiegłym tygodniu w Katowicach. To ogólnopolska konferencja podsumowująca jubileusz 500 lat Reformacji oraz 36. ekumeniczne spotkanie Ruchu Focolare, w którym udział wzięli biskupi z krajów Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Europy. Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl