Piast remisuje z Pogonią. Mecz miał się nie odbyć.
25.11.2017
19:33:00

Piłkarze Piasta Gliwice zremisowali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:2 (1:1) w meczu 17. kolejki ekstraklasy.

Gliwiczanie objęli prowadzenie już w 3. minucie po strzale Joela Valencii, ale 15 minut później wyrównał Adam Frączczak. W 65. minucie prowadzenie gospodarzom dał Spas Delew, ale w 82. wyrównał Martin Bukata.

Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem z powodu fatalnego stanu murawy spowodowanego ulewnym deszczem.

Boisko nie nadawało się do gry i wytrąciło nam z rąk atuty. Piast chciał grać kombinacyjnie, środkiem pola, a Pogoń skrzydłami. Boki boiska były mniej zniszczone i to sprzyjało gospodarzom - powiedział po meczu z Pogonią Waldemar Fornalik.

Biorąc pod uwagę fakt, że Pogoń mogła w drugiej połowie rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść, mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z wyniku. To jednak nam udało się stworzyć sytuację bramkową i zdobyć gola. Ta bramka była nagrodą dla zawodników za walkę - powiedział Waldemar Fornalik po zremisowanym w Szczecinie spotkaniu.

Trener Piasta wskazał, że w jego opinii mecz nie powinien był się odbyć. - Trzeba powiedzieć, że boisko nie nadawało się do gry, ale decyzja była inna. To wytrąciło nam z rąk atuty. Piast chciał grać kombinacyjnie, środkiem pola, a Pogoń skrzydłami. Boki boiska były mniej zniszczone od środka i to sprzyjało gospodarzom - przyznał Fornalik.

Mecz się jednak odbył… Można jedynie zadać sobie pytanie, jak wyglądałoby to spotkanie, gdyby boisko było normalne. Na tym natomiast ciężko było wymienić 2-3 podania. Jak już powiedziałem wcześniej - mamy swoje atuty i nie mogliśmy z nich skorzystać. Brawa jednak dla zawodników za walkę do końca. Drużyna grała do końca, zdołała zremisować, chciała wygrać… ale się nie udało. Z trudnego terenu wracamy z jednym punktem - zakończył szkoleniowiec Piasta.

Pogoń ma 10 punktów i pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli. Piast ma o 7 pkt. więcej i jest przedostatni.