Marguerite Duras francska pisarka, reżyserka i scenażystka

Marguerite Duras, bo to o niej opowiadaadać w dzisiejszej Szkole Bardzo Wieczorowej prof. Krystyna Wojtynek Musik była francuska pisarką, scenarzystką i reżyserką.

Do najsławniejszych jej powiesi należą "Kochanek" i Hiroszima moja miłość". Obie zresztą zostały sfilmowane obrazy te cieszyły się ogromna popularnością.Ale Marguerite Duras była naznaczoną pewna traumą - niekochana przez matkę nie mogła przez całe życie uporać się z tym brakiem rodzicielskiej miłości.

Może dlatego była taka zachłanna na życie, traktowała mężczyzn jak zabawki, które w każdej chwili można porzucić. Mówiła, że ich kocha bo tylko w miłości do mężczyzny można odnaleźć miłość w ogóle.Była niebanalną pisarką i niebanalną kobietą, która przez 82 lata żyła tak jak chciała. Ona dyktowała życiu swoje warunki...Szkoła Bardzo Wieczorowa – co zapewne zaskoczeniem nie jest – to radiowa akademia dla tych, którzy są ciekawi świata, których interesuje renesans w malarstwie bądź losy białych krwinek.

Jeśli ktoś woli posłuchać o programie Apollo bądź bardziej interesują go czasy II Wojny Światowej, także może znaleźć coś ciekawego dla siebie tuż przed północą.

Każdego dnia w tygodniu w Radiu Katowice.