Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Pierniki na Mikołaja. Józef Piłsudski. W obronie drzew. Z psem na sonoterapię?

Data: 05-12-2017


W Częstochowie przygotowania do dnia Świętego Mikołaja idą pełną parą. Na Starym Rynku oraz Placu Orląt Lwowskich dzieci ubrały dwie duże choinki jednocześnie promując akcję "Jasne, że Święty Mikołaj" dzięki której prezenty dostaną ubogie dzieci. Jednocześnie w klubokawiarni Alternatywa 21 prowadzonej przez osoby niepełnosprawne trwa wypiekanie pierników, w którym podopiecznym Fundacji Oczami Brata pomagają wolontariusze. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 

Wspaniały patriota czy bezwzględny polityk? A może i jedno i drugie? Faktem jest, że dzięki niemu odzyskaliśmy niepodległość. Józef Piłsudski urodził się dokładnie 150 lat temu na Wileńszczyźnie. Z tej okazji także w Katowicach przed pomnikiem pierwszego marszałka złożono kwiaty. Katowicki oddział IPN zorganizował natomiast panel dyskusyjny. Wszystko zaczęło się jednak od "Pierwszej Brygady"...Pewne jest jedno - bez Józefa Piłsudskiego, nie byłoby Polski takiej jak dziś. A być może nie byłoby jej w ogóle. Nagranie przygotował Łukasz Szwej.

 

Mieszkańcy Rudy Śląskiej wywalczyli sobie zieloną okolicę. W lipcu tego roku pojawiła się informacja o planowanej wycince drzew przy ulicy Mickiewicza. Decyzja ta spotkała się ze sporym sprzeciwem Rudzian, którzy postanowili stanąć w obronie drzew. W tym celu utworzyli grupę na FB za pomocą której mogli się ze sobą komunikować oraz dyskutować z przedstawicielami miasta. Ich działania przyniosły w końcu skutek. Nagranie Kamila Jaska. 

Laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, kinezoterapia czy też fizykoterapia w wodzie to tylko część ze sposobów na leczenie czy poprawę kondycji i to nie tylko u ludzi, ale jak się okazuje także u zwierząt. Do nietypowego ośrodka rehabilitacji ze swoim czworonożnym przyjacielem wybrała się nasza reporterka Monika Krasińska.
Galeria

Pies u lekarza

Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

15-10-2018

09-10-2018