Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Apb Skworc u dzieci. Mikołaj w TIRze. Chodzyni z Mikołajem. Szpitalna Politechnika

Data: 06-12-2017


Wspomnienie świętego Mikołaja to szczególnie radosny dzień dla najmłodszych. Są jednak dzieci, które dziś tej radości potrzebują najbardziej - to mali pacjenci oddziałów onkologicznych. Dlatego też już po raz trzeci Arcybiskup Wiktor Skworc spotkał się z dziećmi w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Były prezenty, życzenia i wspólne śpiewanie.
Kilka chwil po wizycie Metropolity pod szpital podjechało kilkanaście, wypełnionych prezentami aut ferrari. Wszystkiemu przyglądała się Agnieszka Loch. 

24-letni Maciek z Sosnowca cierpi na porażenie wszystkich kończyn. Mężczyzna ostatnio trafił do szpitala w Zawierciu. I tak zaczyna się  historia, której dalszy ciąg dopisała tamtejsza psycholog, pomogli ratownicy medyczni i przypadkowy kierowca TiRa, który po raz pierwszy został Mikołajem. W spełnianiu marzenia Maćka uczestniczyła Gabriela Kaczyńska.Niezwykle rzadki obyczaj "Chodzynio z Mikołajym" kultywowany był w rejonie Trójwsi Beskidzkiej czyli Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. Niestety w tym roku żadna z miejscowych grup nie podjęła się kontynuacji obrzędu. Zrobili to natomiast studenci cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego. Obrzęd ilustruje odwieczną walkę dobra ze złem co pokazują dwie grupy przebierańców-biała i czarna. W tej pierwszej był nasz reporter, Andrzej Ochodek.W Częstochowie ruszyła pierwsza w Polsce Szpitalna Politechnika. To efekt współpracy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego oraz Politechniki w Częstochowie. Dzieci z oddziału pediatrii wzięły dziś udział w wykładzie inauguracyjnym pt. "Dziwny jest ten świat, ale wytłumaczalny". Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.  


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

15-10-2018

09-10-2018