Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Oliwia dyżuruje w szpitalu. Przyszłość pieniądza. Paczki z Dzięgielowa. Seniorzy na wsi.

Data: 07-12-2017


Dziecięce marzenia należą do tych najpiękniejszych. Chłopcy chcą zostać superbohaterami, dziewczynki księżniczkami. Bardziej przyziemne marzenie ma sześcioletnia Oliwka. Gdy dorośnie, chce zostać ratownikiem medycznym. Dziś miała okazję sprawdzić się w tej niecodziennej roli. Jej pierwszym pacjentem został miś, który trafił do szpitala z licznymi złamaniami. Pracy Oliwii przyglądał się nasz reporter, Kamil Jasek.Według statystyk tylko 33 procent Polaków płaci za usługi kartą i za pomocą nowych technologii. Dla porównania Skandynawowie prawie wcale nie używają gotówki - tylko 15 procent z nich płaci w sklepach i urzędach pieniędzmi. Nowymi technologiami i finansami zajmuje się tzw. branża Fintech, której przedstawiciele z całej Polski spotkali się dziś w Katowicach. Czy chętnie płacimy kartą i czy w przyszłości gotówka w ogóle zniknie z naszego życia pytała mieszkańców i ekspertów nasza reporterka, Agnieszka LochNiespełna sześć tysięcy paczek z prezentami trafi przed świętami na Ukrainę i do Rumuni. To pomoc, którą już siedemnasty raz, organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa na Śląsku Cieszyńskim. Przy pakowaniu był nasz reporter, Andrzej OchodekNaukowcy z całej Polski dyskutowali dziś w Częstochowie o starości na polskiej wsi. Konferencja nawiązywała do społecznej kampanii Polska Przyjazna Osobom Starszym. Jej celem była ocena obecnej sytuacji seniorów na terenach wiejskich i wypracowanie schematu działań na rzecz polepszenia jakości ich życia. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

15-10-2018

09-10-2018