Remis Piasta ze Śląskiem. Teraz Legia.
11.12.2017
16:11:00

Piast Gliwice zremisował ze Śląskiem Wrocław 2:2 (1:1) w wyjazdowym meczu 19. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dla gospodarzy dwa gole strzelił Arkadiusz Piech (2. i 65. min). Dla gości trafiali Michal Papadopoulos (35. min) i Karol Angielski (88. min).

O końcowym rezultacie zadecydował gol zdobyty w ostatnich minutach spotkania. - Ktoś powie, że doprowadzając do remisu w ostatniej minucie trzeba być zadowolonym. Ja jednak odczuwam niedosyt... - przyznał trener Piasta Waldemar Fornalik.

- Już w pierwszej połowie powinniśmy ustawić ten mecz. Sam Joel Valencia miał dwie sytuacje... Nie udało się ich wykorzystać, więc trzeba było gonić wynik, co dwukrotnie zdołaliśmy wyrównać - dodał.

W tabeli Piast ma 19 punktów i awansował na 13. miejsce. Prowadzi Górnik Zabrze - 36 pkt.

We wtorek o 18.00 Piast podejmuje Legię Warszawa.  - Każdy mecz to osobna historia i nie ma zespołu, którego nie da się pokonać. Dobrze się przygotowaliśmy i gramy u siebie, więc jesteśmy w stanie pokonać Legię. Wszystko musi działać, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Jeśli będziemy jedną wielką drużyną to we wtorek możemy sprawić wszystkim radość. - powiedział Mateusz Mak, pomocnik Piasta