Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Klasa 3D. Szachy błyskawiczne. Wigilia wcześniaka. Pamięci górników.

Data: 15-12-2017


130 tysięcy złotych, determinacja i wspólna praca nauczycieli oraz uczniów, to przepis na stworzenie ultranowoczesnej pracowni 3D. Sala edukacyjna XXI wieku powstała w Liceum Ogólnokształcącym w Bieruniu. Piątka należy się także starostwu bieruńsko-lędzińskiemu, które na wyposażenie pracowni wyłożyło 100 tysięcy złotych oraz Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska w Katowicach, który dołożył 30 tysięcy. Udanej i owocnej nauki w nowej sali multimedialnej życzy Dawid Damszel, który odwiedził pracownię z mikrofonem. 

600 szachownic i ponad 1200 uczestników z całej Europy. Katowice na kilka dni zmieniły się w europejską stolicę szachów. W Spodku trwają Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Warto dodać, że dla zwycięzcy ta "zabawa" oznaczać będzie nagrodę pieniężną i tytuł Mistrza Europy w Szachach Szybkich lub tytuł Mistrza Europy w Szachach Błyskawicznych. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę i są otwarte dla publiczności.  O pierwszych wrażeniach, naszej reporterce Paulinioe Kurek, opowiedzieli organizatorzy i uczestnicy.  

W prawdziwie rodzinnej atmosferze, pomimo tego, że w szpitalu... W rudzkim Szpitalu Miejskim spotkało się około 70 rodzin na Wigilii Wcześniaka. Były atrakcje dla najmłodszych a na stole przygotowane przez gości świąteczne potrawy. W tym roku, w ciągu 11 pierwszych miesięcy na świat w Goduli przyszło 358 wcześniaków, w tym 158 ze skrajnie niską wagą urodzeniową nawet poniżej 600 g. Dzisiaj dzieciaki mają się dobrze. Wcześniaki odwiedziła nasza reporterka, Marta Dobrowolska. 

36 lat temu, 15 grudnia 1981 roku zapadła decyzja o pacyfikacji Kopalni Wujek. Od 13 grudnia górnicy strajkowali przeciw wprowadzeniu stanu wojennego, a także przeciw aresztowaniom działaczy, m.in. szefa kopalnianej Solidarności Jana Ludwiczaka. 16 grudnia oddziały wojska i ZOMO wtargnęły na teren kopalni gdzie rozegrała się tragedia. W jej wyniku szściu górników zginęło na miejscu, a trzech zmarło w szpitalu. Uroczystości upamiętniające poległych górników odbędą się jutro o godzinie 14:00 przy kopalni Wujek w Katowicach. O to, jak ten straszny czas wspominają koledzy poległych górników oraz okoliczni mieszkańcy, pytała nasza reporterka Agnieszka Loch.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018