Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Komunikacja w Metropolii. Klubokawiarnia Alternatywa. Stacja dializ. Wigilia seniora.

Data: 19-12-2017


Od 1 stycznia w całej Metropolii dzieci i młodzież do lat 16 będą jeździły komunikacją miejska za darmo. Podczas kontroli będzie trzeba okazać legitymację szkolną oraz kartę ŚKUP. O uldze zadecydowali dziś włodarze 41 miast i gmin Metropolii. Podpisali również porozumienie z trzema organizatorami komunikacji w sprawie wprowadzenia wspólnego biletu we wszystkich 41 miastach. Z przedstawicielami władz oraz mieszkańcami Metropolii o nowej komunikacji rozmawiała Agnieszka LochKlubokawiarnia Alternatywa 21 obchodzi dziś swoje pierwsze urodziny. Znajdujący się w Częstochowie lokal gastronomiczny zatrudnia osoby niepełnosprawne intelektualnie, które wspólnie z opiekunami od początku tworzą to miejsce i pracują nad jego rozwojem. Oprócz oferty gastronomicznej organizuje także liczne wydarzenia kulturalne. Jest jedynym tego typu miejscem w województwie śląskim. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego przekazała dziś Szpitalowi Śląskiemu w Cieszynie kolejny cenny dar. Nowoczesny sprzęt zasili stację dializ, gdzie miesięcznie wykonuje się ponad tysiąc zabiegów. Fundacja Zdrowia to ewenement na skalę krajową i działa juz 25 lat. Szczegóły w relacji naszego reportera, Andrzeja Ochodka 

Jest wszystko, co trzeba: barszczyk, żurek, ryby, pierogi i makówki. Na pięknie przystrojonych stołach czeka też oczywiście opłatek a dokoła brzmią kolędy. W Folwarku Klimosz w Pogwizdowie przed chwilą rozpoczęło się spotkanie wigilijne dla samotnych seniorów, podopiecznych domów opieki społecznej i pacjentów oddziałów psychiatrycznych. Spotkanie, które wsparli liczni sponsorzy, przygotowało kilkunastu mistrzów kulinarnych z całej Polski. W ostatnich przygotowaniach przeszkadzała Anna Sojka


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018