Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Centrum przesiadkowe. Maski antysmogowe. Kolędowanie w szpitalu. Niezwykłe łóżko.

Data: 20-12-2017


Teraz będzie o urządzeniu, dzięki któremu bytomskim lekarzom i pielęgniarkom będzie lżej. I to dosłownie.    Wygląda jak zwykły materac z podłączaną pompą. Jego obsługa jest bardzo prosta. Mowa o Liftaem. Sprzęt pozwala na przenoszenie pacjenta z łóżka szpitalnego na łóżko operacyjne i z powrotem, w sposób komfortowy dla wszystkich.

Jak działa? Sprawdzała nasza reporterka Marta Dobrowolska Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu w Bytomiu dostało trzy takie urządzenia. Kosztowały w sumie 20 tysięcy złotych. Nie dużo, a ulga - jak państwo słyszeli - ogromna.

W Cieszynie dobiega końca budowa Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego,połączonego z dworcem kolejowym. Mieszkańcy a zwłaszcza uczniowie i studenci czekali na to od kilku lat.
W Cieszynie był nasz reporter Andrzej Ochodek.W Infostradzie już kilkukrotnie poruszaliśmy problem smogu.
Szczególnie w okresie zimowym jakość powietrza w naszym regionie nie jest najlepsza.
Lekarze doradzają, by w dni gdy pył zawieszony w  powietrzu jest przekroczony zaniechać wszelkie wyjścia z domu. Wiadomo jednak, że dla większości z nas jest to niemożliwe.
Czy maska to dobry sposób na ochronę zdrowia i jaki jej rodzaj wybrać sprawdzała nasza reporterka Agnieszka Loch:

Cz. 1Cz. 2Oczywiście najlepiej byłoby - zgodnie  z życzeniem pana profesora - abyśmy zaniechali palenia w piecach zatruwającymi środowisko substancjami. Dopóki jednak tak się dzieje nośmy maski.
A przy ich wyborze pamiętajmy o odpowiednim filtrze - najlepszy to taki z oznaczeniem  N 99.
Liczba ta oznacza 99-cio procentową ochronę przed pyłem zawieszonym w powietrzu.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wystąpił dziś w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. Śpiewając kolędy wprowadził w mury tej placówki świąteczny klimat. To nie jedyny świąteczno-noworoczny akcent w tym miejscu. Szpital przygotował także specjalny kalendarz z pracami dzieci z oddziału pediatrii. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018