Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Beskidy przed świętami. Ryby w Watykanie. Program dla Śląska. Pikieta ZEC.

Data: 21-12-2017


Falstart sezonu, tak mówią narciarze o sytuacji na stokach w Beskidach. Pogoda sprawiła, że szusować można tylko w kilku ośrodkach. Bez względu na aurę, wszystkie wyciągi zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa, a Szczyrk powoli zaczyna przypominać alpejskie ośrodki. Prawdopodobnie jutro, zmodernizowany kosztem 120 mln zł, ośrodek Szczyrk Mountain Resort zostanie otwarty. Miało się to stać 15 grudnia z udziałem prezydentów Polski i Słowacji, ale wtedy wszysko pokrzyżowała pogoda. Brakuje już tylko dobrego dojazdu i śmigłowca. O tym w rozmowie z Jerzym Siodłakiem, naczelnikiem Grupy Beskidzkiej GOPR. 

Kończy się 5. wyjazd polskich rybaków do Watykanu. Rybacy, między innymi z naszego regionu, przekazali potrawy z karpi, jesiotrów i śledzi, między innymi sekretarzowi stanu kardynałowi Pietro Parolinowi, szefom kilku kongregacji, ambasadorowi Unii Europejskiej przy Watykanie oraz podopiecznym Domu "Dar Miłosierdzia", który opiekuje się bezdomnymi. Oto relacja naszego specjalnego wysłannika do Rzymu, Piotra Pagieły. 

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki podpisze Program dla Śląska. To drugi w kraju, po programie dla Polski Wschodniej, dokument napisany na specjalne potrzeby regionu. Na co przeznaczone zostaną miliardy złotych sprawdzał nasz reporter Dawid Damszel. 

Pracownicy Zakładu Energetyki Cieplnej protestowali dziś przed budynkiem zarządu w Katowicach. Kilkadziesiąt osób z ciepłowni w Rudzie Śląskiej, Katowicach, Mysłowicach oraz Sosnowcu postanowiło wyrazić swoje niezadowolenie z obecnych zarobków. Protestujący domagają się podwyżek o 500,- zł, gdyż jak twierdzą, za obecne wynagrodzenie nie można się utrzymać. Na miejscu był nasz reporter Kamil Jasek.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018