Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Wyjątkowa tablica. Podziel się posiłkiem. Oddawanie prezentów. Digitalizacja biblioteki

Data: 27-12-2017


W Kłobucku po 77 latach odkryto wyjątkową tablicę pamiątkową. Dzięki niej odkryto także wyjątkową historię. Na swoje odkrycie czeka pewnie jeszcze wiele takich historii. Tę poznaliśmy dzięki autorce relacji, kłobuczance, Marcie Dobrowolskiej.

 Przed świętami dużo szykowania, w trakcie świąt dużo jedzenia, po świętach spory problem. Co zrobić z żywnością, której nie jesteśmy w stanie sami zjeść? Na szczęście są na to sposoby. Jedzenie zanieść można do najbliższej jadłodajni albo wziąć udział w akcji "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Do jadłodajni w Katowicach udał się nasz reporter, Łukasz SzwejCo zrobić ze świątecznym prezentem, który nas nie ucieszył? I jak zachować się, kiedy sklepy kuszą hasłami: "wyprzedaż"? Czy jako konsumenci mamy jakieś prawa? Jeśli zakupy zrobiliśmy w Internecie, sprawa jest łatwiejsza. Kto może nam pomóc w przypadku konfliktu ze sprzedawcą i czy warto udać się do sądu pytała nasza reporterka, Paulina Kurek.Prawie 130 000 wykonanych skanów i ponad 8 000 udostępnionych publikacji. To efekt realizacji przez Bibliotekę Śląską, Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego oraz Śląski Związek Chórów i Orkiestr projektu mającego na celu digitalizację dawnych dokumentów i prasy w bazach Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Nasz reporter, Błażej Knapik, pytał jakie korzyści przynosi digitalizacja, oraz jak przebiegała współpraca trzech podmiotów przy tym wspólnym projekcie. 

 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018