Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Dom Dziecka. Sesja Rady Miasta Katowic. Pożegnanie GZM. PKS Lubliniec.

Data: 28-12-2017


Chwile grozy przeżyli wszyscy ci, którzy przebywali w Domu Dziecka w Zabrzu. W środę wieczorem w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru. Na szczęście nikomu nic się nie stało a dzieci i młodzież zostały bezpiecznie przetransportowane do hostelu. Nagranie przygotował Łukasz Szwej. 

Grupa katowickich radnych chce przywrócić nazwę placu Szewczyka w Katowicach. Zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta w tej sprawie. O zwołanie sesji wnioskowali radni klubów Platformy Obywatelskiej i Ruchu Autonomii Śląska. Samorządowcy będą próbowali zaskarżyć zarządzenie wojewody śląskiego ws. zmiany nazwy pl. Szewczyka na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich. Na miejscu była nasza reporterka Agnieszka Loch, która śledziła sprawę także wcześniej.

#audio

 

Było 14 miast, teraz jest 41 gmin. Po ponad 10 latach, swoją działalność kończy Górnośląski Związek Metropolitalny. Dotychczasowe prawa i obowiązki jednostki przejmuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Do budynku przy ulicy Barbary w Katowicach już wprowadzili się nowi urzędnicy, których odwiedziła z mikrofonem Marta Dobrowolska. 

PKS w Lublińcu nie przestanie obsługiwać pasażerów od 1 stycznia. Takie zapowiedzi padały ze strony spółki, która znajduje się w bardzo złej kondycji finansowej. Autobusy PKS-u w Lublińcu jeździć jednak będą do tylko końca stycznia. Jeżeli gminy, po drogach których jeżdżą autobusy należące do państwowej spółki, nie zdecydują się jej dofinansować z własnych budżetów, to konieczne będzie jej zamknięcie. PKS w Lublińcu obsługuje pasażerów na terenie powiatu, w tym gminy: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Lubliniec i Woźniki. Autobusy na 4 liniach pokonują rocznie prawie milion kilometrów. Czy pasażerowie powiatu lublinieckiego zostaną bez transportu publicznego? Szczegóły nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018