Betlejem w Polsce

Data: 29-12-2017

thumbnail

Od katowickiego Spodka rozpoczyna się "Betlejem w Polsce", czyli trasa niezwykłych koncertów w 12 polskich miastach.

Najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata zaśpiewają: Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał, Dana Vynnycka oraz Adam Krylik. Wokalistom towarzyszyć będzie AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Zagra też międzynarodowy zespół wybitnych instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję.

W 12 koncertach weźmie udział łącznie ok. 90 tysięcy osób. Koncert składa się z czterech części. Po tym jak gwiazdy zaśpiewają ponad 30 najpiękniejszych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych z całego świata, nastąpi składanie życzeń i łamanie się opłatkiem a na finał wspólne śpiewanie polskich pieśni bożonarodzeniowych.

Trasie towarzyszą dwie akcje społeczne "Głodnych nakarmić" i "Ambasador Miłosierdzia". Każdy, kto dostarczy we wskazane miejsca torbę wypełnioną artykułami żywnościowymi, otrzyma tytuł Ambasadora Miłosierdzia. Koncert "Betlejem w Polsce", w katowickim Spodku, rozpocznie się o godzinie 19:00.

Autor: Marlena Barasińska /rs/

 

Wiadomości kulturalne

02-10-2018