Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Wyprawa na K2. Nietrafione prezenty. Fajerwerki. Karpie na wysypisku.

Data: 29-12-2017


Huraganowy wiatr, temperatura wciągu dnia minus trzydzieści stopni, do tego wysokość i brak tlenu. Tak w skrócie można przedstawić warunki, w jakich będzie działać polska, narodowa wyprawa himalaistów na K2. W jej składzie znaleźli się też alpiniści z naszego województwa. O szczegółach informuje nasz reporter Marcin Rudzki. 

Jasnogórski Punkt Charytatywny w Częstochowie zbiera niechciane prezenty. Zorganizowana po raz siódmy akcja skierowana jest do osób, którym nie podobają się świąteczne podarunki, które otrzymały. Mogą to być zabawki, ubrania, rękawiczki, szaliki, słodycze i wszystko to, co może przydać się potrzebującym. Zebrane rzeczy trafią do podopiecznych Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego, którego opiekunem jest ojciec Szymon Botul. Z Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego korzystają przede wszystkim rodziny wielodzietne, bezdomni oraz bezrobotni. Nietrafione prezenty można przekazywać osobiście lub przesłać pocztą do siedziby Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego przy ul. Barbary 6. 

Sylwester nieodłącznie kojarzy nam się z kolorowymi fajerwerkami. Pięknie wyglądają, jednak każdego roku po nocy Sylwestrowej do szpitali trafiają pacjenci z poparzeniami i innymi urazami. Wystraszone są również zwierzęta. Warto zatem zadbać o własne bezpieczeństwo, kupować fajerwerki z atestem, wyłącznie w sprawdzonych miejscach. A jeśli nie musimy, nie kupujmy wcale, okoliczne zwierzęta unikną na pewno wielu stresów. Czy zabawa fajerwerkami może być bezpieczna oraz na co zwracać uwagę przy ich kupnie pytała mieszkańców i ekspertów nasza reporterka Agnieszka Loch. 

Odcięte głowy, wnętrzności i krew – brzmi jak scenariusz horroru. A to nie horror, tylko mysłowicka rzeczywistość pośrodku pola. W taki sposób ktoś pozbył się resztek karpi, które dzisiaj trudno zlokalizować pod śniegiem. Mysłowicka straż miejska podkreśla, że bez pomocy świadków, sprawcy nie uda się znaleźć. Mysłowicka straż miejska prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy zdarzenia. Informacje można zgłaszać pod numerem telefonu: 32 222 21 64. Jedno jest pewne: za utylizację i za wyrzucenie odpadów ktoś zapłaci. Na patrol Straży Miejskiej wybrała się nasza reporterka, Paulina Kurek. 
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018