Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Noworoczne nowości. Miss. Uciekające psy. Plan dla szpitala.

Data: 02-01-2018


W Nowym Roku chętnie planujemy i obiecujemy. Sobie, że będziemy lepsi, szczuplejsi, coś zmienimy w swoim życiu. Ale zmiany dotkną nas także w innych sferach życia. To w związku z nowymi przepisami. Zarówno tymi na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. O nich szerzej w relacji Marty Dobrowolskiej. 

Mieszkanka województwa śląskiego ma szansę zostać Miss Intercontinental 2017. 23-letnia Natalia Popis z Raciborza została wybrana jako reprezentantka Polski w międzynarodowym konkursie piękności. Przygotowania do konkursu odbędą się w przyszłym tygodniu w egipskiej Hurghadzie. Na występ naszej reprezentantki w gali finałowej poczekać musimy do 23 stycznia. O swojej przygodzie z modelingiem oraz przygotowaniach opowiedziała w rozmowie z naszym reporterem, Kamilem Jaskiem.  

Co roku po sylwestrowej nocy do schronisk naszego regionu trafia kilkadziesiąt psów i kotów, które uciekły wystraszone hukiem petard. Zmartwieni właściciele poszukują zwierząt na własną rękę i na portalach społecznościowych. Jednak pierwszą rzeczą, którą powinni zrobić, to wykonać telefon do pobliskiego schroniska. Pracownicy schronisk apelują o czipowanie psów, a także o zaopatrzenie ich w tzw. adresówkę, czyli doczepianą do obroży informację o danych i numerze telefonu właściciela. Z właścicielami odnalezionych i zagubionych zwierząt w katowickim schronisku rozmawiała nasza reporterka Agnieszka Loch. 

Dyrekcja Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie przygotowała program naprawczy. Zadłużona placówka przeprowadzi reorganizację swojego działania tak, aby nie zadłużać się i obniżyć koszty funkcjonowania. Wśród planów jest wyprowadzka z jednego z 3 budynków, przeniesienie niektórych oddziałów i rozbudowa placówki przy ul. Mirowskiej. Zmiany te mają pozytywnie wpłynąć nie tylko na finanse lecznicy, ale też jakość obsługi pacjentów. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018