Fotografia dzikiej przyrody 2002-2016

Data: 02-01-2018

thumbnail

W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu od dziś można oglądać wystawę będącej efektem jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie fotografii przyrodniczej na świecie "Fotografia dzikiej przyrody"/ "Wildlife Photographer of the Year".

Ekspozycję tworzy 70 konkursowych zdjęć, wybranych z lat 2002-2016. Ten ceniony i największy konkurs poświęcony fotografii przyrody, przeznaczony jest dla profesjonalistów i amatorów, a także dla młodzieży i dzieci. Wildlife Photographer of the Year od 1965 roku organizowany był przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od czterech lat wyłącznie przez londyńskie muzeum.

Każdego roku na konkurs wpływa od 40 do 50 tysięcy zdjęć wykonywanych przez ponad cztery tysiące fotografów z całego świata. Zdjęcia są nie tylko wizulanymi "ambasadorami" świata dzikiej przyrody, ale ukazują też artystyczną perfekcję twórców, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody ale też dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi.

Wystawę najpiękniejszych zdjęć świata dzikiej przyrody w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu można oglądać do 25 lutego. Wernisaż o godzinie 17:00.

Autor: Marlena Barasińska /rs/

 

Wiadomości kulturalne

02-10-2018