Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Fotowoltaika. Onkologia. Noworodek. Wandale.

Data: 03-01-2018


Jeszcze kilkanaście lat temu mówiono o nich Wrota Piekieł. Dziś są zielone, nie tylko w terenie, ale i w mentalności mieszkańców. Urząd miasta wykorzystuje podatny grunt i co jakiś czas proponuje Łaziszczanom kolejne eko-rozwiązanie. Do 05 stycznia można "wpisać się na listę" i w przyszłym roku zainaugurować działalność własnej, prywatnej... elektrowni! I tak w Łaziskach Górnych, nie przy dobrych wiatrach, a przy pełnym słońcu, będzie za kilkanaście miesięcy nie jeden duży, a blisko 200-300 mikrowytwórców prądu. 5 stycznia, to ostatni dzień składania deklaracji udziału w projekcie fotowoltaicznym w Łaziskach Górnych. Relację przygotowała Jadwiga Woźnikowska . 

Trwa wielkie zamieszanie w Beskidzkim Centrum Onkologii, Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej po tym, jak dyrekcja, w miejsce izby przyjęć, powołała tzw. dział obsługi pacjenta. Było to spowodowane brakiem zainteresowania dyżurami w izbie przez lekarzy. Chcieliśmy dziś porozmawiać o tym z dyrektorem szpitala ale w ostatniej chwili wyszedł z gabinetu przez nieistniejące drzwi. Jak się dowiadujemy, Śląski NFZ wezwał szpital do kontynuowania działalności izby przyjęć zgodnie z podpisanym kontraktem. Szpital ma czas do 5 stycznia na przywrócenie izby przyjęć. Po tym terminie NFZ może przeprowadzić w szpitalu kontrolę. Jeśli ta wykaże, że lecznica nie świadczy usług medycznych zgodnie z podpisanym kontraktem, może ukarać placówkę finansowo lub nawet wykluczyć ją z tzw. sieci szpitali. Szczegóły w relacji naszego reportera, Andrzeja Ochodka. 

54 cm i 3390 gramów – tyle mierzy i waży Janek, pierwszy noworodek urodzony w 2018 roku w województwie śląskim. Na świat przyszedł w szpitalu w Pyskowicach 1 stycznia minutę po północy. Dzisiaj Janka odwiedzili goście, a wśród nich wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jankowi i jego rodzicom pani Martynie i panu Adamowi życzymy dużo zdrowia. Janka odwiedziła z mikrofonem Marta Dobrowolska.  

W okresie świąt Bożego Narodzenia w Sosnowcu kilkoro młodych ludzi dokonało zniszczenia przystanków autobusowych. To jeden z licznych aktów wandalizmu, do których często dochodzi w dużych miastach. Mieszkańcy skarżą się na graffiti i zniszczone elementy małej architektury. W walce z wandalami przydaje się monitoring, lecz, by działania policji były skuteczne potrzebna jest także odpowiednia reakcja przechodniów. Mieszkańcom Czeladzi, którzy dokonali zniszczeń w Sosnowcu, grozi pozbawienie wolności do lat 5. Sprawę badał Kamil Jasek.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018