Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Wizyta prezydenta. Palenie śmieci. Rower i druk 3D. Budki lęgowe.

Data: 04-01-2018


Prezydent Andrzej Duda uroczyście otworzył kolej kanapową na Skrzyczne Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Spotkał się także z nauczycielami i uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych w Buczkowicach. Na miejscu był nasz reporter Andrzej Ochodek. 

W południowych dzielnicach Katowic jakość powietrza w sezonie grzewczym, delikatnie mówiąc, nie jest najlepsza. W chłodniejsze dni nad domami, w zdecydowanej większości jednorodzinnymi, unoszą się kłęby czarnego i szarego dymu. Wiele problemów do rozwiązania stoi jeszcze przed miastami i gminami, bo w zdecydowanej większości przypadków to nie bieda, a brak świadomości ekologicznej jest przyczyną smogu. Tak twierdzą mieszkańcy południowych dzielnic Katowic. Dzielnice te, mimo iż obfitują w zieleń i lasy, cieszą się złą sława jeśli chodzi o jakość powietrza. Czy problem smogu jest związany wyłącznie z zasobnością portfela, w Podlesiu i Kostuchnie sprawdzała nasza reporterka Agnieszka Loch. 

Skonstruowany przez studentów Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej bezszprychowy rower z napędem hybrydowym został nominowany do plebiscytu Soczewki Focusa 2017. Wyjątkowy pojazd zastał uznany przez organizatorów konkursu za jedną z najciekawszych technologii, która powstała w naszym kraju w ostatnim roku. W plebiscycie walczy o nagrodę w kategorii innowacje techniczne. Zespołem studentów i absolwentów uczelni kierował i pomysł podsunął prof. Damian Gąsiorek, którego odwiedził w Gliwicach nasz reporter Sławomir Herman. 

W Częstochowie zadbano o ptaki. W ramach Budżetu Obywatelskiego powieszono 100 nowych budek lęgowych. Najwięcej przy promenadzie im. Czesława Niemena. Dokonano też przeglądu, czyszczenia i konserwacji stu innych skrzynek lęgowych, które już wcześniej zostały rozmieszczone w częstochowskich lasach i parkach miejskich. Może dzięki nim latem obserwować będziemy więcej ptaków. Inicjatywę obserwowała Izabela Czerczer.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018