Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Stare fotografie. Krzesła na WOŚP. Instalacja do odpadów. Najlepsza położna.

Data: 05-01-2018


Gmina Mstów przygotowuje album, który pozwoli na wycieczkę w przeszłość. Album "Gmina Mstów na starych fotografiach" będzie wydany w tym roku. W jego przygotowaniu pomogli mieszkańcy gminy użyczając zdjęcia i pocztówki z prywatnych kolekcji. Swoje prywatne zdjęcia przekazała także 100-letnia mieszkanka gminy Mstów. Wydawnictwem zainteresowała się Izabela Czerczer. 

II edycję akcji "Krzesła dla WOŚP" zainaugurowała dziś Fundacja Ekologiczna ARKA z Bielska-Białej. To początek całorocznego projektu pt. "Wszystkie kolory recyklingu", w którym zaplanowany jest cykl akcji, spotkań, zbiórek surowców promujący nowy system segregacji śmieci. W miejscu akcji, czyli bielskim Liceum Plastycznym, na krześle artystycznym zasiadł nasz reporter Andrzej Ochodek. 

Śmieci dla większości z nas nie mają żadnej wartości. W końcu po to się ich pozbywamy, by nam nie przeszkadzały. Wyrzucamy wiele rzeczy, nie zastanawiając się co dzieje się z nimi pózniej. Domyślamy się, że zostaną zakopane gdzieś na składowisku, by rozłozyć się za wiele lat. Okazuje się jednak, że większa część odpadów jest przetwarzana a to co dla nas bezużyteczne gdzie indziej staje się przydatne i wartościowe. Nasz reporter Kamil Jasek odwiedził Zakład odzysku i unieszkodliwiania odpadów w Katowicach. 

Ponoć nie ma lepszej położnej w regionie. Pani Marzena Langner-Pawliczek, która pracuje w Knurowie w Szpitalu Miejskim i w Przychodni nr 5, zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Plebiscycie "Położna na medal". To konkurs, w którym głosy oddają młode matki. Pani Marzena przez prawie 30 lat swojej pracy przyjęła ok. 2 tys. porodów. Jak przyznaje, każdy raz przynosi ogromne emocje. Szpital w Knurowie odwiedził Łukasz Szwej.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018