Ślady wspólnoty

fot. Anna Musialik

Orszaki Trzech Króli, które przeszły ulicami miast i miasteczek w województwie śląskim, zostawiają ślady również w naszym programie.

Autor Tematu wieczoru, ks. Bartłomiej Kuźnik, szuka śladów wspólnoty, tym razem na Ziemiach Cieszyńskiej i Istebniańskiej. Jego gośćmi w studio będą członkowie Macierzy Ziemi Cieszyńskiej – Towarzystwa Miłośników Regionu z Koła nr 6 w Cieszynie oraz osoby należące do Związku Podhalan, do oddziału Górali Śląskich w Istebnej. Zapraszamy do posłuchania opowieści o sile ludowej tradycji, o haftach i strojach ludowych oraz o mowie, którą nazywają językiem serca.



Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl