Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Robotyka z Bierunia. Choinki do ZOO? Wymiana dowodów. Kolędnicy z Żytomierza.

Data: 08-01-2018


Licealiści z Bierunia mają już w dorobku start w kilku prestiżowych imprezach z dziedziny robotyki. W Tallinie w Estonii udało im się nawet zdobyć wicemistrzostwo Europy. Aż trudno w to uwierzyć ale wszystko zaczęło się od klocków, które kupił dyrektor szkoły. Więcej w nagraniu Dawida Damszela.  

Żywa świąteczna choinka jeszcze do niedawna stanowiła ozdobę naszych domów. Niestety zielone rozłożyste gałęzie coraz szybciej zamieniają się w gołe uschnięte kikuty. Pojawia się więc pytanie co z tym z robić? Chyba jednym z najbardziej intrygujących rozwiązań jest oddanie choinki do ogrodu zoologicznego. Więcej o tym oraz innych sposobach na pozbycie się choinki w nagraniu Kamila Jaska. 

Okazuje się, że wciąż w naszym regionie są osoby, które nie wymieniły dowodu osobistego. Przypomnijmy w 2007 roku 9 mln Polaków otrzymało plastikowe dokumenty z 10-letnim okresem ważności. Dlatego też w grudniu ubiegłego roku dowody te stały się nieważne.
W niemałej kolejce do wymiany dowodu w katowickim magistracie stała z mikrofonem nasza reporterka, Agnieszka LochKolędnicy z Żytomierza wystąpili dziś w Koszęcinie. To początek tygodniowej wizyty członków zespołów artystycznych z Obwodu Żytomierskiego na Ukrainie. Ważnym punktem ich wizyty będzie udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek imienia Kazimierza Szwarlika w Będzinie oraz koncerty w różnych miastach regionu. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018