Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Defibrylator. Szpitalny pełnomocnik. Konkurs na choinkę. 1 procent podatku.

Data: 09-01-2018


Pierwszy w Żywcu defibrylator zainstalowano właśnie w Pływalni Miejskiej. Urządzenie do ratowania życia będzie służyć nie tylko osobom korzystającym z basenu, ale również każdemu, kto znajdzie się w stanie zagrożenia życia w pobliżu obiektu, w tym galerii handlowej. To początek większej akcji, zapewniają władze Żywca. Akcją zainteresował się nasz reporter Andrzej Ochodek. 

W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu powołano pełnomocnika do spraw pacjenta. To osoba, która ma pomagać, wysłuchać, a jak trzeba to zadziałać, nawet natychmiast. Nowy pełnomocnik do spraw pacjentów swój gabinet ma w holu głównym, w miejscu dostępnym dla każdego. Dostępny jest też nr telefonu. Pełonomocnika odwiedziła Gabriela Kaczyńska. 

Szkoła Podstawowa z Żarek wygrała jubileuszowy, 10. konkurs na "Wieczernikową choinkę" na Jasnej Górze. W konkursie rywalizowało 16 przedszkoli i 24 szkoły z archidiecezji częstochowskiej. Dzieci przystroiły 40 choinek, wszystkie w barwy narodowe, by podkreślić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ozdobione przez dzieci choinki oceniali pielgrzymi odwiedzający Jasną Górę. Oddali blisko 33 tysiące głosów. Szkoła z Żarek otrzymała ich ponad dwa i pół tysiąca. Choinki udekorowane w biało czerwone barwy oglądać można w jasnogórskim wieczerniku do środy popielcowej. Oglądała je także nasza repoorterka Izabela Czerczer. 

Do 30 kwietnia jest czas na złożenie zeznania podatkowego. Zachęcamy, by w tym roku pomyśleć o tym nieco wcześniej. Albo chociaż zastanowić się nad tym, komu przekażemy jeden procent ze swojego podatku. Duże i znane organizacje pożytku publicznego już rozpoczęły "kampanię promocyjną". Warto jednak rozejrzeć się, czy ktoś obok nas – fundacja, dom dziecka a może nawet sąsiad – również nie potrzebuje pomocy. Jeden procent może zdziałać naprawdę wiele. W przypadku Cyprianka Kłuskowicza, wspierać można poprzez Fundację Słoneczko, a wychowanków Domu Dziecka Tęcza w Katowicach poprzez Fundację Nasz Śląsk. Do pomocy zachęca autorka nagrania, Marta Dobrowolska.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018