Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Metropolia. Kolędowanie. Skokochron. Czapki.

Data: 10-01-2018


10 dni temu formalnie zaczęła funkcjonować Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. GZM kojarzony jest z dużymi miastami, jak Katowice i Sosnowiec, ale skupia w sumie aż 41 gmin. Czy działalność pierwszej w Polsce metropolii jest zauważalna także na jej peryferiach? Odpowiedzi na to pytanie szukał dzisiaj nasz reporter Dawid Damszel. Jego pierwszym przystankiem były Wojkowice, czyli najmniejsze miasto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 

Trwa czas jasełek i kolędowania. Koncert kolędowy z udziałem kapeli "Dobrej woli" odbył się w kościele pw. Piotra i Pawła w Katowicach. Był nasz reporter Maciej Bakes. 

Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu wzbogaciła się o nowy sprzęt, którego do tej pory tam nie było. W potrzebie, do tej pory, na pomoc ruszały posiłki z innych jednostek. To skokochron czyli droga ewakuacji w sytuacjach niezwykle ekstremalnych. Na terenie zawierciańskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej wraz z jej dowódcą Krzysztofem Szczerbą była nasza reporterka Gabriela Kaczyńska. 

Prezydent Polski i Rosji odpowiedzieli pozytywnie. Czy zrobi to prezydent Korei Południowej? Znany ze spektakularnych akcji społecznych, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, ks. Jan Byrt zwrócił się pisemnie do prezydenta Korei Południowej o... kolorowe czapki przygotowane na zbliżającą się olimpiadę. Pastor wzorem ubiegłych lat zamierza czapki zbierać i rozdawać dzieciom podczas ekumenicznych nabożeństw w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Z pastorem Janem Byrtem rozmawiał nasz reporter Andrzej Ochodek.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018