Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Studniówki. Pastorałki. Chińskie centrum. Gołębie.

Data: 12-01-2018


Nieco ponad 100 dni zostało do matury, ale już od kilku miesięcy trwają przygotowania do najważniejszej imprezy w życiu każdego maturzysty, czyli studniówki. Nie lada wyzwanie, bo trzeba nie tylko wybrać odpowiednią kreację i dodatki, ale i muzykę a nawet samochód. No i oczywiście partnera! Przedstudniówkowe szaleństwo i ostatnie przygotowania w IV LO w Bytomiu podglądała Marta Dobrowolska. 

Zespoły ludowe, chóry i soliści z Polski, Białorusi i Ukrainy, od wczoraj wyśpiewują chwałę Panu na 24. Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Festiwal wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczestników i pokazuje bogactwo interpretacji utworów tradycyjnych, ale i prezentuje to, co nowe. Trwają finałowe przesłuchania, a my te przesłuchania co roku podsłuchujemy... Przesłuchania finałowe potrwają do jutra, a w niedzielę podczas Koncertu Galowego w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie poznamy laureatów konkursu i zdobywcę Grand Prix. Można śledzić też występy on-line na stronie www.mfkip.pl. Przesłuchania, z mikrofonem podsłuciwała Agnieszka Strzemińska. 

Na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego częściej niż język polski słychać było dość egzotyczne dla Polaków rozmowy po chińsku, japońsku i koreańsku. Otwarto tam bowiem Centrum Języka i Kultury Chińskiej. Uczestnicy spotkania wzięli udział w wykładach i lekcjach językowych oraz zabawie w azjatyckim escape roomie. Szczegóły w materiale naszej reporterki, Agnieszki Loch. 

Ponad dwustu hodowców i kilka tysięcy gołębi. To prawdziwe święto. W Expo Silesia rozpoczęły się jubileuszowe 10. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych. To okazja do tego, żeby wymienić się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, bo hodowcy zgodnie przyznają, że miłość do gołębi pocztowych to rodzinna tradycja przekazywana z ojca na syna. Organizatorzy targów spodziewają się nawet siedemnastu tysięcy zwiedzających. Gołębie pocztowe można oglądać do niedzieli. Do tego niezwykłego gołębnika wybrała się nasza reporterka, Paulina Kurek. 
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

15-10-2018

09-10-2018