Tam gdzie nie ma miejsca dla Boga, tam nie ma też miejsca dla człowieka

"Tam gdzie nie ma miejsca dla Boga, tam nie ma też miejsca dla człowieka" – o prawdzie tych słów przekonali się uczestnicy wyprawy rowerowej na Islandię, którą prowadził ojciec Tomasz Maniura OMI. Ks. Jacek Plech zaprosił do udziału w kolejnej Rozmowie o sprawach ważnych, twórcę Niniwa Team. Głównym założeniem grupy młodzieży, zapalonych rowerzystów-podróżników jest prowadzenie ewangelizacji wśród rówieśników. Miejscem, gdzie się spotykają i z którego wyruszają na rowerach w świat jest Kokotek – malownicze miejsce położone w lasach lublinieckich niedaleko Tarnowskich Gór.

Z dawnego miasta gwarków pochodzą też członkowie muzycznej grupy "Wszystkiego dobrego". Śpiewają poezję ks. Jana Twardowskiego – honorowego obywatela Tarnowskich Gór. Wybieramy dziś utwory z ich płyty wspominając niezwykłego autora, poetę, księdza i przyjaciela w przededniu rocznicy jego śmierci, 18 stycznia 2006 r.

 
 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl