Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Niebezpieczny lód. Porządki z reklamami. Czytaki. Najlepsza szkoła w Cieszynie.

Data: 16-01-2018


Zbiorniki wodne pokryte lodem to kuszące miejsca zabaw dla wielu dzieci. Niestety zimowe ślizgawki w niezabezpieczonych miejscach bywają bardzo ryzykowne. Lód który przy brzegu wydaje się gruby, załamać może się w każdej chwili. Do podobnej sytuacji doszło wczoraj w miejscowości Rudziniec koło Gliwic. Więcej szczegółów w nagraniu Kamila Jaska. 

O kodeksach reklamowych mówi się od kilku lat. I niestety, często się mówi, mało robi.
W Katowicach udało się zrobić jednak mały krok w celu poprawy estetyki miasta, niedawno opublikowano raport z konsultacji społecznych. Co z niego wynika? Sprawdzał to nasz reporter, Łukasz SzwejOsoby niewidome i słabowidzące z powiatu zawierciańskiego mogą wypożyczać książki i to od bardzo dawna. Wszystko to dzięki tzw. książkom mówionym. Dostępne są one w różnych formach. Teraz pojawiło się coś zupełnie nowego i nowoczesnego to tzw. czytaki. Urządzenia te trafiły m.in. do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu, z dyrektorką Małgorzatą Borowik rozmawia Gabriela Kaczyńska

 Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna po raz kolejny otrzymało tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY 2018. W 20. edycji ogólnopolskiego rankingu szkół średnich Fundacji Perspektywy szkoła zajęła 47. miejsce. W wojewódzwie śląskim jest natomiast w ścisłej czołówce. Nie na wywiadówkę ale wywiad do szkoły wybrał się nasz reporter Andrzej Ochodek
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018