Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Telemedycyna. Marszałkowska. Podwórka. Chodniki.

Data: 17-01-2018


Szybka diagnoza, nowoczesne leczenie i przede wszystkim... brak kolejek. To właśnie telemedycyna, która rozwija się w naszym regionie coraz bardziej. Jedną z placówek medycznych, które stosują to rozwiązanie jest Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Życzmy sobie zdrowia, żebyśmy nie musieli korzystać ani z telemedycyny, ani z rozwiązań nieco bardziej tradycyjnych. Czy mieszkańcy w ogóle wiedzą, na czym owa telemedycyna polega, sprawdzał Łukasz Szwej. 

Ulica Marszałkowska w Zawierciu położona jest w historycznej dzielnicy. Kiedyś była też ulicą handlową. Dziś nie kojarzy się ani z historią, ani z handlem. Dlatego też sprawy w swoje ręce wzięli uczniowie z Drugiego Liceum Ogólnokształcącego w Zawierciu, którzy chcą wprowadzić tam zmiany. Z uczniami z II LO w Zawierciu: Julią Nowak, Patrycją Orman, Kingą Jędruszek i Arkadym Ptakiem rozmawiała Gabriela Kaczyńska. 

W Bytomiu biorą się za podwórka. W ramach rewitalizacji miasta ruszył projekt rewitalizacji podwórzy w Śródmieściu i Rozbarku. Ich nowy wygląd mają zaprojektować sami mieszkańcy. W toku jest cykl warsztatów i spacerów badawczych z architektami. Trzymamy kciuki, żeby się udało. Efekty tych działań sprawdzała nasza reporterka Marta Dobrowolska. 

Mieszkańcy Sosnowca narzekają na trwające od miesięcy remonty w mieście. Skarżą się na brak chodników, a deptak ich zdaniem przypomina... pustynię. Problemem jest też dojście do przystanku przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego, które mieszkańcy określają po prostu jako niebezpieczne. Urząd miasta w Sosnowcu podkreśla, że po remontach w mieście łatwiej będzie nie tylko pieszym, ale i kierowcom. Sprawie przyjrzała się nasza reporterka, Paulina Kurek. 
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018