Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Dziwne imiona. Wspomnienia z Kazachstanu. Kompleks sportowy. Aparat dla niewidomych.

Data: 18-01-2018


Wybór imienia to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć rodzice nowo narodzonego dziecka. W styczniu urzędy wybory te podsumowują. Według statystyk ministerstwa cyfryzacji w ubiegłym roku w całym kraju urodziło się najwięcej małych Antosiów i Julii. W zdecydowanym odwrocie są popularne w ostaniach latach anglosaskie imiona jak Jessica czy Brian. Według statystyk po wielkiej fali imion obcobrzmiących, Polacy dziś najchętniej wybierają te związane z polską tradycją i kulturą. Czym przy wyborze imienia kierują się rodzice i czy imię wpływa na nasze życie, pytała mieszkańców i ekspertów nasza reporterka, Agnieszka Loch. 

W Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Częstochowie odbyła się promocja książki zatytułowanej "Wspomnienia z Kazachstanu Jerzego Rudenko". Nieżyjący już autor wspomnień to zesłaniec, który po powrocie z zsyłki był nauczycielem częstochowskich szkół a w latach 90. współpracownikiem Polskiego Radia Katowice. Relację przygotował Zdzisław Makles. 

Wielofunkcyjne boisko, ogród sensoryczny, plac zabaw z siłownią zewnętrzną a także sala gimnastyczna. To nowe atrakcje, z których korzystać będą wychowankowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. Placówki wyjątkowej, bo dającej nadzieję na pełnosprawne życie osobom z przeróżnymi niepełnosprawnościami. Na otwarcie kompleksu wybrała się nasza reporterka Marta Dobrowolska. 

Pierwszy na świecie prototyp aparatu fotograficznego dla osób niewidomych powstał w Bielsku-Białej. Zdjęcie wykonane za pomocą tego urządzenia przesyłane jest do stacji bazowej, która pozwala "zobaczyć" je za pomocą dotyku. Konstruktorem urządzenia jest bielszczanin. Na sesję... nagraniową umówił się z nim nasz reporter Andrzej Ochodek.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018