Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Wieża ciśnień. Strażnicy miejscy. Bezdomni. Polonia Bytom.

Data: 19-01-2018


Mówią o niej: "symbol miasta". Ponad stuletnią wieżę ciśnień w Zabrzu czeka gruntowny remont, żeby miasto z symbolu mogło być dumne. Taras widokowy, kawiarnia i centrum wiedzy o węglu, to tylko część atrakcji przewidzianych w projekcie rewitalizacyjnym. Wieża przy Zamoyskiego będzie nowoczesna, ale wpisze się w postindustrialny krajobraz miasta. Całkowity koszt remontu wyniesie ponad 34 miliony złotych, z czego 26 to kwota dofinansowania. Jeśli projekt uda się zrealizować w terminie, wieża będzie gotowa w grudniu 2019 roku. Na wycieczkę do jej wnętrza wybrała się nasza reporterka, Paulina Kurek.  

Często o procedurach mówi się, kiedy zawodzą. Dzisiaj będzie inaczej, bo tym razem wszystkie służby zadziałały podręcznikowo. Oto historia z Jastrzębia-Zdroju, w której są strażnicy miejscy, odpowiednia koordynacja, szczęście i... serce... Ralację przygotował Dawid Damszel. 

Z problemem bezdomnych zimą boryka się prawie każde miasto. W Cieszynie ma on wymiar międzynarodowy bowiem graniczny most, jako swoją bazę, upatrzyli sobie właśnie oni. Do Cieszyna wybrał się nasz repoter Andrzej Ochodek. 

Właśnie zakończyła się sesja rady miasta w Bytomiu. Radni mieli głosować w sprawie zmiany uchwały dotyczącej rozwiązania spółki Bytomski Sport Polonia Bytom. Kontrowersyjna dla wielu decyzja została podjęta przez radę w grudniu ubiegłego roku. Dziś politycy mieli głosować powtórnie, do tego jednak nie doszło, ponieważ atmosfera na sali była tak gorąca, że obrady przerwano. W sali widowiskowej Bytomskiego Centrum Kultury, oprócz polityków, o losach spółki Bytomski Sport Polonia Bytom, przez 5 godzin, dyskutowali również licznie zgromadzeni mieszkańcy, w tym kibice Polonii. Wznowienie obrad w sprawie dalszych losów spółki nastąpi w najbliższy poniedziałek o godzinie 14:00. Na sesji była nasza reporterka Agnieszka Loch.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018