Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Neonaziści. Jadłodzielnia. Marsz śmierci. Dzień dziadka.

Data: 22-01-2018


Wodzisław Śląski to miasto, którego nazwa w ostatnich dniach chyba najczęściej pojawia się w ogólnopolskich mediach. Nie jest to jednak reklama, której życzyliby sobie mieszkańcy. O Wodzisławiu głośno za sprawą zarejestrowanej tam organizacji – Duma i Nowoczesność. Jej członkowie mieli propagować treści faszystowskie, co ujawnili dziennikarze śledczy. Więcej o tej sprawie nasz reporter Dawid Damszel. 

Jadłodzielnia powstała w Rudzie Śląskiej. Została otwarta w sobotę w Kochłowicach, niedaleko rynku. To budka z lodówką, w której można zostawić lub z której można odebrać produkty spożywcze. Wszystko po to, by nie marnować jedzenia i pomagać innym. Kochłowiczanie na wiosnę już szykują Książkodzielnię a tę relację przygotowała Agnieszka Tatarczyk. 

73 lata temu do Wodzisławia Śląskiego dotarł Marsz Śmierci. Szło w nim 56 tysięcy więźniów z obozu koncentracyjnego Auschwitz. W dramatycznych warunkach maszerowali kilkadziesiąt kilometrów, by następnie w węglowych wagonach odjechać do obozów w głębi III Rzeszy. Wielu trudów wędrówki nie przeżyło. Ci, którzy nie dawali rady iść, byli dobijani i porzucani po drodze. Nielicznym udało się uciec. Były wśród nich Józefa Posch-Kotyrba, Zdzisława Włodarczyk i Maria Podstawna. Ich wspomnienia zebrała Marta Dobrowolska.  

Dziś dzień dziadka – katowicka policja przygotowała w tym dniu nietypowy prezent dla seniorów. W ramach programu profilaktycznego "Bezpieczna przystań" funkcjonariusze oraz członkowie klubu seniora z Piotrowic spotkali się z młodzieżą w jednym z katowickich liceów. Przy wspólnym stole rozmawiano o bezpieczeństwie i relacjach międzypokoleniowych. Zwieńczeniem spotkania była wspólna praca – młodzi i starsi przygotowywali komputerowe projekty "zakładek dla seniora". Informacje o kolejnych spotkaniach w ramach programu "Bezpieczna przystań" dostępne są na stronie internetowej katowickiej policji. W najbliższym czasie osoby starsze będą miały okazję spotkać się ze strażakami, ratownikami medycznymi i policjantami. Na pokoleniowym spotkaniu była Agnieszka Loch.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018