Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się za rok o tej porze w styczniu 2019 r. w Panamie. Dziś autor Tematu wieczoru ks. Wojciech Iwanicki zachęca słuchaczy razem z gościem w studiu do rozpoczęcia przygotowań do ŚDM i opowiada o Panamie.

Jesteśmy również w Tychach w parafii Jana Chrzciciela, gdzie działa wyjątkowy, londyńsko-polski chór "Gospel community choir". Prowadzi go jeden z najwybitniejszych czarnoskórych brytyjskich muzyków – Peter Francis, który co miesiąc przyjeżdża do Polski, by przez cały weekend ćwiczyć ze swoimi polskimi przyjaciółmi. Do zespołu mogą dołączyć wszyscy chętni, a szczególnie ci, którzy uważają że nie potrafią śpiewać. Również ci, którym z Panem Bogiem nie do końca po drodze... Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie facebookowej "Gospel community choir", a Agnieszka Loch w krótkim reportażu przedstawia uczestników ostatnich warsztatów. Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl