Każdemu damy radę - magazyn poradniczy

thumbnail

Każdemu damy radę, to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.


Ekspert radzi: jak zadbać o spadkobierców? ▶

Data: 23-01-2018

thumbnail
fot. Ryszard Stotko

Chociaż często słyszy się, ze internet nie jest miejscem publicznym, to coraz częściej z internetu korzysta prawie cała ludzkość globu, kupując tam towary, załatwiając bilety lotnicze, kolejowe i autobusowe, wyszukując najlepsze hotele, wreszcie zakłada konta w bankach internetowych i ubezpiecza się również. Tylko o tym, że mamy konto w banku internetowym zapominamy czasami powiadomić najbliższych, o naszym ubezpieczeniu też. I co się stanie z naszymi pieniędzmi gdy nas zabraknie? W jaki sposób żona, mąż córka będą mogli wypłacić pieniądze z naszego konta, gdy nie będą uwidocznieni jako spadkobiercy. Komu wypłaci ubezpieczyciel pieniądze za naszą śmierć, gdy też nie będzie tam adresu współmałżonka, który nie będzie wiedział, że w ogóle takie ubezpieczenie mieliśmy. O tych ważnych sprawach, które czasami stają się super ważne, z mec. Piotrem Łysko rozmawia Marek Mierzwiak.


Prowadzą
Każdemu damy radę - magazyn poradniczy