Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Przebudowa centrum. Pałac Zagłębia. Centrum usług. Pomoc dla Aleppo.

Data: 24-01-2018


Jaworzno bierze się za przebudowę centrum. Wśród kilku dużych inwestycji realizowanych w mieście jest między innymi budowa nowego, zadaszonego, śródmiejskiego parkingu. O ten projekt i inne, a także o oczekiwania mieszkańców względem śródmieścia, pytał nasz reporter Dawid Damszel.  

Pałac Kultury Zagłębia skończył 60 lat. Po remoncie, w jeszcze piękniejszych wnętrzach, oferuje zajęcia dla najmłodszych i dla seniorów. Mieszkańcy mówią jednym głosem: to symbol Dąbrowy Górniczej. Szczególnie zainteresowani wszystkimi tajemnicami, jakie skrywa Pałac Kultury Zagłębia, mogą go zwiedzać. Warto też sprawdzać bieżący repertuar na stronie www.palac.art.pl. Jakiś czas temu pojawił się pomysł, żeby Pałac zburzyć. Czy mieszkańcy mają się czego obawiać, sprawdziła nasza reporterka Paulina Kurek. 

W Zawierciu powstało Centrum Usług Seniora. To instytucja, która pomaga, jak się okazuje,  nie tylko seniorom, ale także dzieciom i osobom niepełnosprawnym. Jest to pomoc kompleksowa i często specjalistyczna. Taka, jakiej do tej pory brakowało. 

Pomoc uchodźcom to wciąż społecznie kontrowersyjny temat. Nawet jeśli działania dotyczą tych najbardziej potrzebujących, czyli dzieci. Katowice chcą i będą pomagać. Miasto angażuje się w projekt "Śląskie dzieciom z Aleppo". Celem jest uzbieranie środków na budowę centrum pomocy dla dzieci, które w wyniku wojny straciły rodziców. Pomóc można wpłacając dowolną kwotę na specjalne konto Caritas Archidiecezji Katowickiej. Koniecznie z dopiskiem „Śląskie dzieciom z Aleppo”. Można także wspierać wydarzenia organizowane przez miasto Katowice w dniach 1-3 czerwca. Sprawą zainteresowała się Marta Dobrowolska.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018