Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Liczenie bezdomnych. Rodziny zastępcze. Mistrzostwa Ratowników. Niepełnosprawni.

Data: 25-01-2018


W nocy w całym województwie śląskim odbyło się liczenie osób bezdomnych. Wieczorem w teren ruszyły łączone patrole. Każdy składał się z funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wspólnie kontrolowane były pustostany i miejsca, w których koczują osoby bezdomne. Akcja liczenia osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego odbywa się co roku. Na terenie całej Polski organizowana jest co dwa lata. W akcji prowadzonej na terenie Zawiercia udział brała także nasza reporterka Gabriela Kaczyńska. 

Daria – delikatna, szczupła 18-latka urodziła się z płodowym zespołem alkoholowym czyli tzw. FAS. Kiedy dziewczynka miała 7 lat w domu dziecka, w którym mieszkała, spotkała panią Małgorzatę, która oczarowana urokiem małej stała się oficjalnie jej mamą. Początki nie były łatwe – pani Małgorzata słyszała różne komentarze. Szczególnie bolesne okazały się słowa lekarza, który zapytał po co młodej kobiecie taki kłopot, nazywając Darię rośliną. Dziś Daria się uczy, uprawia sporty i razem z mamą prężnie działa w "Gliwickim stowarzyszeniu rodzin zastępczych Pod skrzydłami". Kilka dni temu Daria obchodziła 18. urodziny. Zapytana, jaki prezent chciałaby dostać odpowiedziała, że najbardziej ucieszyłby ją kurs na wolontariusza, po którym mogłaby lepiej pomagać dzieciom. I taki prezent otrzymała. Gdyby każdy z nas miał takie pragnienia świat byłby piękniejszy. Darii składamy najserdeczniejsze życzenia, a naszych słuchaczy zachęcamy, by odwiedzili stronę fejsbukową "Gliwickiego stowarzyszenia rodzin zastępczych Pod skrzydłami". Wciąż wiele dzieci czeka na naszą pomoc. Darią zainteresowała się nasza reporterka Agnieszka Loch. 

W Bielsku-Białej dobiegają końca 13. Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Zadania, przygotowane dla blisko 50 załóg z całej Polski oraz Ukrainy, Litwy i Grecji, były z życia wzięte. Szczegóły w relacji naszego reportera Andrzeja Ochodka. 

W Częstochowie rusza projekt "Pierwszy krok do samodzielności" dedykowany osobom niepełnosprawnym. Ma uczyć samodzielności, rozwijać osoby niepełnosprawne zawodowo i społecznie. 25 osób niepełnosprawnych uczestniczących w projekcie będzie miało do dyspozycji mieszkanie treningowe, pomoc asystentów oraz konsultacje z pracodawcami, pośrednikami pracy i psychologami. Dofinansowany ze środków unijnych projekt "Pierwszy krok do samodzielności" realizowany będzie od 1 marca tego roku do końca 2019 roku. Teraz trwa nabór do projektu, którym zainteresowała się Izabela Czerczer.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018