Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Beskidy przed feriami. Cyber-bezpieczeństwo. Dzień transplantologii. Strajk kierowców.

Data: 26-01-2018


Jutro rozpoczynają się ferie w województwie śląskim. Mimo nienajlepszej aury, bo śniegu mało, beskidzkie miejscowości przygotowały sporo atrakcji dla najmłodszych. Nasz reporter odwiedził Brenną, Ustroń i Wisłę. 

W bielskiej Szkole Kadetów dziś między innymi strzelano, łamano głowy nad rozbrajaniem bomb, latano pojazdami bojowymi oraz zarządzano nieruchomościami – wszystko w świecie wirtualnym w ramach tak zwanych Cyber-manewrów. To impreza o charakterze edukacyjnym, której głównym celem jest uczenie bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Nauka ta skierowana jest nie tylko do uczniów, ale i ich wykładowców, którzy też dziś w zajęciach brali udział. W cyber-świat nauki zanurzył się z mikrofonem Jarosław Krajewski. 

Dziś dzień transplantologa. Dla chorych zakwalifikowanych do przeszczepu, jest on jedyną nadzieją na życie i alternatywą śmierci. W ubiegłym roku w całej Polsce przeprowadzono 1531 transplantacji narządów i choć to najwięcej od 5 lat zdaniem lekarzy wciąż za mało. Oświadczenie woli, dzięki któremu w razie nieszczęśliwego wypadku będziemy mogli uratować ludzkie życie, można pobrać ze strony internetowej www.poltransplant.org. W Ślaskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu z lekarzami, pacjentami po przeszczepie oraz tymi, którzy wciąż na niego oczekują, spotkała się nasza reporterka Agnieszka Loch. 

Dziś od godziny 4:00 do 8:00 rano w kilku miejscowościach na Śląsku, m.in. w Żorach oraz Jastrzębiu, nie kursowały autobusy PKM. To skutek akcji protestacyjnej kierowców, którzy od lipca ubiegłego roku walczą o podwyżki. Jak sami mówią, ich zarobki nie pozwalają na utrzymanie się a warunki pracy są coraz gorsze. Z pracownikami rozmawiał nasz reporter, Kamil Jasek.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018