Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Bezpieczne ferie. Koncert dla Aleppo. Braki w policji. Rondo Księstwa Cieszyńskiego.

Data: 29-01-2018


Ku radości dzieci i młodzieży dziś w regionie rozpoczęły się ferie zimowe. W tym czasie śląska policja prowadzi akcję "Bezpieczne ferie 2018". Oprócz kontroli stoków i miejsc wypoczynku najmłodszych, funkcjonariusze prowadzą działania profilaktyczne. Dla dzieci ze szkół podstawowych na czas ferii policja przygotowała konkurs „MĄDRY UCZEŃ NIE BAZGRZE PO MURACH”. Konkurs polega na przedstawieniu w formie rysunku zachowania godnego naśladowania, jak należy dbać o wybrany obiekt w przestrzeni publicznej. Więcej szczegółów w "Liście od Sznupka" na stronie internetowej katowickiej policji. Dziś policjanci wraz z ze swoją maskotką, Sznupkiem, spotkali się z dziećmi w domu kultury w Bogucicach. Na spotkaniu była nasza reporterka Agnieszka Loch. 

Kończy się tegoroczny okres kolędowania. Zostaliśmy zaproszeni do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu, gdzie koncertowała Kapela Dobrej Woli Jerzego Moskały. Był to koncert charytatywny połączony ze zbiórką na rzecz pomocy poszkodowanym z syryjskiego Aleppo. Z zaproszenia skorzystał Maciej Bakes. 

W 2017 roku w województwie śląskim do służby w policji przyjęto 586 nowych funkcjonariuszy. To o 9 mniej niż planowano. Ta liczba może nie robić wrażenia lecz w skali całego kraju braki zaczynają być dużym problemem. Jeszcze kilka lat temu na jedno wolne miejsce w policji przypadało nawet kilkunastu chętnych. Dziś w niektórych miejscach zgłasza się zaledwie kilku. By odwrócić ten trend, w kilku dużych miastach w Polsce ukazały się billboardy mające poprawić wizerunek funkcjonariuszy. Więcej na ten temat w nagraniu Kamila Jaska. 

Wielka emocjonalna dyskusja na temat nazwy dla nowego ronda od wielu tygodni toczy się w Cieszynie. Początkowo pojawiły się dwie propozycje: rondo Niepodległości i imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. W mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać kolejne propozycje. Decyzji w sprawie nazwy nowego ronda w Cieszynie można sie spodziewać najwcześniej pod koniec lutego lub w marcu. Szczegóły w relacji naszego reportera, Andrzeja Ochodka.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018