Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu

fot. Ryszard Stotko

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu rozwija się w ponad 90 krajach na świecie. Matka Boża „odwiedza” w każdym miesiącu około 7 milionów rodzin na świecie. W Polsce istnieje ponad 1000 kręgów. O historii Ruchu Szensztackiego, o Królowej Nowej Ewangelizacji w Europie, o Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej opowiada siostra Damiana Czogała, która należy do jednej z dwudziestu wspólnot Ruchu Szensztackego.

Na zakończenie programu kolędujemy z zespołem Zaginione archiwum. „Kolędy śląskie” to ich pierwsza płyta i zarazem efekt niezwykłej pracy badawczej i poszukiwawczej w dziedzinie etnomuzykologii.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl