Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Walka o amfiteatr. Ferie bez komputera. Teleopieka. Noclegownia w Szopienicach.

Data: 30-01-2018


Budżet obywatelski zazwyczaj łączy mieszkańców z władzą, ale w Bielsku Białej – podzielił.
W 2016 roku jednym z większych projektów przyjętych do realizacji była odbudowa przedwojennego, leśnego amfiteatru w dzielnicy Lipnik. Jednak władze miasta nagle stwierdziły, że pomysłodawcy projektu wprowadzili mieszkańców w błąd. Sprawę próbował wyjaśnić nasz reporter, Andrzej Ochodek.



 

Dla wielu z nas miniona epoka PRL-u to całkiem nieodległe czasy młodości lub dzieciństwa.
Miś Uszatek, Bolek i Lolek czy Reksio co wieczór gościli w naszych domach.
Nie mieliśmy telefonów komórkowych, super szybkich komputerów i Internetu.
Zamiast tego była maszyna do pisania i telefony stacjonarne jak tulipan, aster czy bratek.
Jednak jak się okazuje dla najmłodszego pokolenia wszystko co znamy z dawnych lat jest nowością i atrakcją. W zajęciach w Muzeum Miejskim w Tychach wzięła udział nasza reporetrka, Agnieszka Loch.



 

Władze Katowic ogłosiły zamiar budowy noclegowni dla bezdomnych mężczyzn. Schronisko ma powstać w Szopienicach i byłoby drugim takim obiektem w dzielnicy. W trakcie konsultacji społecznych mieszkańcy powiedzieli jednak zdecydowane "nie" dla tego pomysłu. Czy miasto zmieni plany? Dlaczego katowiczanie z Szopienic nie chcą noclegowni? Na te pytania odpowiedzi szukał nasz reporter, Dawid Damszel.



 

Teraz przeniesiemy się do Zawiercia. Tamtejszy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zdecydował się na pomoc w dość nowatorski sposób. To pomoc na odległość, pomoc, którą objęte są osoby schorowane, często przykute do łóżka. O co dokładnie chodzi? Sprawą zajęła się Gabriela Kaczyńska.






Prowadzą




Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018