Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Niebezpieczeństwo w Parku Kościuszki. Bezdomni w pustostanie. Wypożyczalnia strojów. Obukierunkowa droga rowerowa.

Data: 31-01-2018


Jeden z naszych słuchaczy poinformował nas, że w Parku Kościuszki nie jest bezpiecznie. Powodem są grasujące dziki, brak monitoringu i oświetlenia. Zapytała spacerowiczów, czy chodząc alejkami czują się bezpiecznie. Odpowiedzi w większości były twierdzące, choć słabe oświetlenie rzeczywiście stanowi problem. Nowe oświetlenie powinno pojawić się w Parku Kościuszki niebawem. Sprawą zajęła się nasza reporterka, Paulina Kurek.Mieszkańcy ulicy Kornasa w Katowicach-Piotrowicach mają problem, który wydaje się nie do rozwiązania. Przy ich ulicy stoi pustostan, w którym przebywają bezdomni, którzy zdaniem mieszkańców stanowią zagrożenie dla okolicznych domów. Przez kilka ostatnich lat kłopotem były śmieci i przekleństwa, jednak tej zimy bezdomni rozpalili w domu ognisko, wywołując pożar.
Ponieważ właściciel pustostanu mieszka za granicą i regularnie opłaca działkę, z pustostanem nie da się nic zrobić. Sprawą w tej chwili zajmuje się Urząd Miasta w Katowicach. O szczegóły sprawy pytała Agnieszka Loch.Karnawał i szkolne ferie powodują, że najmłodsi tłumnie odwiedzają wypożyczalnie strojów.
Tak jest m.in. w Strumieniu, gdzie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury posiada w swojej kolekcji blisko 700, głównie karnawałowych, strojów dla dzieci. Z podniesioną maską "buszował" tam nasz reporter, Andrzej Ochodek.Nie będzie obustronnego ruchu rowerowego na fragmencie jednokierunkowej ulicy Waszyngtona w Częstochowie. Mimo, że mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego zagłosowali za możliwością poruszania się rowerów w obie strony, to miastu nie udało się znaleźć firmy, która wykona projekt takiego rozwiązania. Jego pomysłodawca uważa, że to banalnie proste i tanie, a drogowcy odpowiadają, że to zadanie jest bardzo trudne. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018