Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Śmieci. Mieszkania. Bal ludowy. Stok.

Data: 01-02-2018


Ruda Śląska zachęca do segregowania odpadów przez... kontrolę. Dziś ruszył pilotażowy program. W tym celu mieszkańcy wybranych osiedli otrzymają specjalne worki na odpady zmieszane, które będą opatrzone kodem kreskowym. Pozwoli to na sprawdzenie podczas losowych kontroli, czy poszczególni lokatorzy sortują śmieci. W mieście był nasz reporter Łukasz Kałuża. 

W Koniecpolu oddano do użytku pierwsze w gminie mieszkania socjalne. Powstały dzięki przebudowie byłego hotelu robotniczego. Dziewięć mieszkań przeznaczonych jest dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, bezrobotnych oraz niepełnosprawnych w trudnej sytuacji finansowej. Inwestycja dofinansowana ze środków unijnych kosztowała ponad 500 tysięcy złotych. Mieeszkania oglądała Izabela Czerczer. 

W wyjątkowym balu karnawałowym wzięły dziś udział dzieci w Domu Oświatowym Biblioteki Ślaskiej w Katowicach. Tematem przewodnim wydarzenia była kultura ludowa. Maluchy w pięknych strojach tańczyły poloneza, krakowiaka i mazura. Czytano również fragmenty polskich dzieł literackich i słuchano muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Warto przypomnieć, że w okresie międzywojennym w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej przy ulicy Francuskiej odbywały się wielkie bale dla osób ze świata kultury i sztuki. Organizatorzy balu dla dzieci kontynuują zatem te piękne polskie tradycje. W wielkim balu wzięła udział nasza reporterka Agnieszka Loch. 

W Zawierciu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej powstała górka narciarska. To miejsce dla tych, którzy przygodę z nartami dopiero zaczynają. I jak się okazuje, to miejsce długo wyczekiwane mimo, że stoków narciarskich na Jurze nie brakuje. Na narty wybrała się Gabriela Kaczyńska.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018