Każdemu damy radę - magazyn poradniczy

thumbnail

Każdemu damy radę, to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.


Ekspert radzi: jak zadbać o bezpieczeństwo w Internecie?

Data: 02-02-2018

thumbnail
fot. Piotr Grzesiak

Już za kilka dni, 6 lutego, pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji.

Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które objawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem czy ksenofobią.

Jak zatem zadbać o to internetowe bezpieczeństwo? Każdemu damy radę dzisiaj o 11.45 i 12.30. Gościem programu będzie Krzysztof Chwałowski z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Zaprasza Anna Sojka.

 


Zobacz podobne

Prowadzą
Każdemu damy radę - magazyn poradniczy