Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Walka z rakiem Grypa kontratakuje. Schody do wymiany. Blanowickie Mamuśki.

Data: 02-02-2018


Częstochowa przyłącza się do Światowego Dnia Walki z Rakiem. W ramach obchodów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym zorganizowano akcję Nie Bój Się Badaj Się. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia przekonywali pacjentów szpitala, aby dokonywali badań profilaktycznych i informowali związanych z nimi programach NFZ-u. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.  

Zatkane drogi oddechowe, gorączka, bóle mięśni i stawów. To najczęstsze objawy grypy. Podobne symptomy dawać może także przeziębienie, przez co chorzy zwlekają z wizytą u lekarza. Grypa jednak w przeciwieństwie do przeziębienia bywa bardzo niebezpieczna. Co roku wirus się zmienia, wzrasta liczba zachorowań. Równocześnie mniej osób decyduje się na szczepionki, które są najlepszą formą ochrony. Grypą zainteresował się Kamil Jasek. 

Zapraszamy na ciekawy serial autorstwa Polskich Kolei Państwowych. W budynku katowickiego dworca nie działają ruchome schody. Problem w tym, że są raczej NIEruchome i że nie działają już ponad rok. Skarżą się mieszkańcy, skarżą się też nasi słuchacze, którzy poprosili o zainteresowanie tym tematem, którym zajął się Łukasz Szwej. 

Dzieciaki, a także ich mamy i babcie, w czasie ferii nie narzekają na nudę. Gdzie? W Blanowicach, dzielnicy Zawiercia. W tamtejszej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej każdego popołudnia jest gwarno i wesoło. Wszystko za sprawą zajęć organizowanych przez "Stowarzyszenie Blanowickie Mamuśki". Ostatnio tematem spotkania było wspólne gotowanie. W drugim tygodniu ferii z Blanowickimi Mamuśkami dzieciaki poznają tajniki profesji strażackiej, a jeśli dopisze pogoda mają zaplanowaną bitwę na śnieżki. Blanowickie mamuśki i ich pociechy odwiedziła Michalina Smaga.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018