Muzeum strażaków. Ferie w regionie. Publikacja urzędnika. Zła jakość powietrza w Cieszynie.

Teraz przeniesiemy się do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiełkowicach w gminie Ogrodzieniec. To tam powstała Izba Tradycji Pożarniczych, która zgromadziła kilkadziesiąt historycznych strażackich okazów. Z prezesem tamtejszej OSP, Janem Chudkiem, izbę zwiedziła nasza reporterka, Gabriela Kaczyńska.


Izbę Tradycji Pożarniczych – zwiedzić może każdy, wystarczy skontaktować się z druhami z OSP Kiełkowice. 


Zumbę, krav magę, lacrosse i wiele innych dyscyplin sportowych mogą spróbować najmłodsi podczas ferii ze Stadionem Śląskim. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie nowo otwartego obiektu – dzieci mogą zobaczyć arenę główną, przejść wszystkimi korytarzami, a także zwiedzić na co dzień niedostępne dla odwiedzających szatnie piłkarskie. Młodych pasjonatów sportu, na Stadionie Ślaskim w Chorzowie, odwiedziła nasza reporterka, Agnieszka Loch.


Urzędnicy – też ludzie! I jak każdy z nas mają swoje pasje. Tomasz Sanecki z Biura Promocji Bytomia poza pracą poświęca się historii, zwłaszcza tej geograficznie mu najbliższej. Pan Tomasz wydał drugą już książkę historyczną, tym razem traktującą o formacji Strzelców Bytomskich. Razem z nim przybliżymy dzisiaj państwu historię tego pułku.


Zły stan powietrza w Cieszynie jeszcze kilka lat temu przypisywano naszym południowym sąsiadom, Czechom. Teraz – tzw. róża wiatrów nie jest już usprawiedliwieniem dla statystyk.
Cieszyn ciągle jest wysoko na liście miast z zanieczyszczonym powietrzem. Zaniepokojony tym faktem do swojego rodzinnego miasta udał się nasz reporter, Andrzej Ochodek.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice