Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Muzeum strażaków. Ferie w regionie. Publikacja urzędnika. Zła jakość powietrza w Cieszynie.

Data: 05-02-2018


Teraz przeniesiemy się do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiełkowicach w gminie Ogrodzieniec. To tam powstała Izba Tradycji Pożarniczych, która zgromadziła kilkadziesiąt historycznych strażackich okazów. Z prezesem tamtejszej OSP, Janem Chudkiem, izbę zwiedziła nasza reporterka, Gabriela Kaczyńska.Izbę Tradycji Pożarniczych – zwiedzić może każdy, wystarczy skontaktować się z druhami z OSP Kiełkowice. Zumbę, krav magę, lacrosse i wiele innych dyscyplin sportowych mogą spróbować najmłodsi podczas ferii ze Stadionem Śląskim. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie nowo otwartego obiektu – dzieci mogą zobaczyć arenę główną, przejść wszystkimi korytarzami, a także zwiedzić na co dzień niedostępne dla odwiedzających szatnie piłkarskie. Młodych pasjonatów sportu, na Stadionie Ślaskim w Chorzowie, odwiedziła nasza reporterka, Agnieszka Loch.Urzędnicy – też ludzie! I jak każdy z nas mają swoje pasje. Tomasz Sanecki z Biura Promocji Bytomia poza pracą poświęca się historii, zwłaszcza tej geograficznie mu najbliższej. Pan Tomasz wydał drugą już książkę historyczną, tym razem traktującą o formacji Strzelców Bytomskich. Razem z nim przybliżymy dzisiaj państwu historię tego pułku.Zły stan powietrza w Cieszynie jeszcze kilka lat temu przypisywano naszym południowym sąsiadom, Czechom. Teraz – tzw. róża wiatrów nie jest już usprawiedliwieniem dla statystyk.
Cieszyn ciągle jest wysoko na liście miast z zanieczyszczonym powietrzem. Zaniepokojony tym faktem do swojego rodzinnego miasta udał się nasz reporter, Andrzej Ochodek.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018