Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Dziennik Zachodni. Dom dla zwierząt. Zimowa przedsiębiorczość. Wykluczenie komputerowe.

Data: 06-02-2018


dziennik_zachodni_loch_12073. urodziny świętuje Dziennik Zachodni. Pierwszy numer gazety ukazał się 6 lutego 1945 roku i kosztował 2 złote. Początkowo dziennik miał nosić nazwę "Śląsk" jednak pierwszy redaktor naczelny, Stanisław Ziemba zadecydował, że byłaby to nazwa zbyt wąska, gazeta ukazywała się bowiem w całej południowej i zachodniej Polsce. O wspomnienia, a także o to, co łączy Dziennik Zachodni i Polskie Radio Katowice, w redakcji gazety pytała nasza reporterka Agnieszka Loch.  

27836396_1822017897810968_2065183315_o_120Nikiszowy Dom Tymczasowy prowadzony przez Alicję i Dawida Jędrzejewskich to wyjątkowe miejsce. Trafiają tu kilkunastoletnie, schorowane zwierzęta, praktycznie bez szans na adopcję. Jednak dzięki opiece i miłości, zwierzakom udaje się znaleźć nowy dom. Niestety, prowadzenie takiego domu to także spory wydatek, zwłaszcza zimą. Zwierzaki można wesprzeć finansowo zprzez strony internetowe: zrzutka.pl/z2my43 i zrzutka.pl/sdpaa3. Można także zawieźć paczkę osobiście i przy okazji pogłaskać zwierzątka: Pik Poka, Kminka i inne.  Czego potrzeba tej niezwykłej rodzinie, sprawdzała nasza reporterka Paulina Kurek.  

27787179_10155789591158564_794271844_o_120Chociaż ferie w pełni to oni poznają tajniki popytu, podaży, negocjacji handlowych, odwiedzają zakłady pracy i przyglądają się temu, jak prowadzić biznes. Mają nie więcej niż 10-12 lat. Najzdolniejsi uczniowie z Siemianowic Śląskich biorą udział w wyjątkowych półkoloniach, w Zimowej Akademii Przedsiębiorczości. Uczestników przywitała zastępca kierownika Biura Obsługi Inwestora siemianowickiego Urzędu Miasta, Marta Szaleniec. Małych przedsiębiorców odwiedziła Joanna Opas. 

"Z komputerem za Pan brat" to projekt realizowany w dziewięciu gminach powiatów: częstochowskiego i myszkowskiego. Bierze w nim udział 90 osób powyżej 50. roku życia. Na specjalnie zorganizowanych warsztatach seniorzy uczą się obsługi komputera. Projekt finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich organizuje Stowarzyszenie "Partnerstwo Północnej Jury". W każdej z dziewięciu miejscowości m.in. we Mstowie, Olsztynie, Żarkach i Koziegłowach, warsztaty trwają 3 dni. Warsztaty w gminie Mstów odwiedziła z mikrofonem Izabela Czerczer.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018