Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Ogródki gastronomiczne. Centrum symulacji. Chorzowska Izba Wytrzeźwień. Wodociąg w Koniecpolu.

Data: 07-02-2018


Design – słowo, które coraz częściej słyszymy w mediach. Właśnie takie "designerskie" mają być nowe ogródki gastronomiczne na katowickim rynku. Zostaną one w pełni zadaszone. Sęk w tym, że koszt całej inwestycji wyniesie mniej więcej tyle, co budowa dwóch domków jednorodzinnych.
A może chodzi po prostu o przysłonięcie pawilonu, który mieszkańcy Katowic oceniają różnie... Kto wie, może jednak budowa ogródków i nowoczesnych daszków okaże się strzałem w dziesiątkę? Poczekajmy na efekty do czerwca. Sprawą zainteresował się Łukasz Szwej.W jednym z budynków w centrum Zabrza, na 5. piętrze "zaparkowała" karetka pogotowia. Ambulans do środka trafił poprzez sporą dziurę w dachu. Brzmi abstrakcyjnie, lecz to nie żart, a dobrze zaplanowana akcja. Pojazd to element wyposażenia powstającego Centrum Symulacji Medycznej, w którym uczyć będą się studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Na miejscu nietypowego parkingu był nasz reporter, Kamil Jasek. Pracownicy Izby Wytrzeźwień w Chorzowie złożyli zawiadomienie w katowickiej Prokuraturze Okręgowej dotyczące łamania ich praw oraz praw pacjentów. Zarzucają dyrektorowi, że pozwalał na działanie placówki, kiedy nie było w niej dyżurującego lekarza i nie zadbał, żeby kobietami trafiającymi do Izby opiekowała się kobieta. Zarzucają mu także mobbing. W połowie lutego gotowy będzie raport Państwowej Inspekcji Pracy, która przeprowadza kontrolę w chorzowskiej Izbie Wytrzeźwień. Pracowników wysłuchała reporterka Radia Katowice, Paulina Kurek.W gminie Koniecpol woda to temat numer jeden już od 2015 roku. Wtedy właśnie studnie wyschły, bo gminę dotknęła susza. W ciągu dwóch lat dzięki pomocy państwa udało się wybudować ponad 30 kilometrów sieci wodociągowej. Przed gminą ostatni etap budowy wodociągu, ponieważ wodę pitną nadal trzeba dowozić do miejscowości: Wąsosz, Kuźnica Wąsowska czy Łysaków. Ten ostatni etap budowy wodociągu jest najtrudniejszy. 16 kilometrów i blisko 220 przyłączy. Projekt jest już gotowy, a gmina poszukuje środków na jego budowę. 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-11-2018

29-10-2018

15-10-2018

09-10-2018