Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Ośrodek kultury. Pączki. Graffiti. Czujnik czadu.

Data: 08-02-2018


W Koniecpolu rozpoczęła się przebudowa stuletniej remizy strażackiej. Powstanie w niej Centrum Społeczno-Kulturalne. Budynek po modernizacji i rozbudowie będzie służył zarówno strażakom ochotnikom, jak i mieszkańcom gminy. Będzie w nim nie tylko nowa remiza, ale także pomieszczenia na zajęcia i warsztaty dla dorosłych, dla dzieci, na szkolenia zawodowe, warsztaty artystyczne i zajęcia sportowe. Remizę z mikrofonem odwiedziła Izabela Czerczer. 

Zza drugiej strony lady tego nie widzimy. A tam w środku, od nocy trwa ciężka praca, by zadowolić łasuchów. To była pracowita noc dla cukierników ze Strumienia, gdzie od lat pączki wyrabia się tylko ręcznie. W nocy ich pracę obserwował nasz reporter Andrzej Ochodek. 

 

Wulgaryzmy na murach niemal w każdym mieście psują krajobraz i estetykę przestrzeni. Zdarza się również, że napisy mają charakter faszystowski i rasistowski. Straż Miejska w Chorzowie od wczoraj tropi tego typu treści i zwraca się do zarządców budynków, by ci napisy usuwali. Wzmożone działania w sprawie usuwania wulgaryzmów i treści faszystowskich chorzowskiej Straży Miejskiej potrwają do końca przyszłego tygodnia. Częstochowska Straż Miejska radzi sobie ze zwalczaniem nielegalnego graffiti głównie dzięki miejskiemu monitoringowi. Funkcjonariusze zwracają jednak uwagę na spadek zdarzeń związanych z tego typu wandalizmem. Podkreślają też, że nielegalne graffiti może być dla wandala bardzo kosztowne. Ze strażnikami, a także mieszkańcami Chorzowa, Katowic, Bielska-Białej i Częstochowy, o problemie wulgarnych napisów na murach, rozmawiali reporterzy Radia Katowice: Agnieszka Loch i Krzysztof Słabikowski.

 

 

Czad określany jest jako cichy zabójca. Tego trującego gazu nie da się zobaczyć ani wyczuć. Wydziela się w trakcie spalania paliw i atakuje z zaskoczenia. Jego źródłem mogą być piece z domowych kotłowni bądź gazowe ogrzewacze wody w łazienkach. Od 1 października ubiegłego roku w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarło w województwie śląskim 6 osób. Czujniki czadu w porę zaalarmowały mieszkańców 243 razy. W ubiegłą sobotę czadem podtruła się 5 osobowa rodzina z Miasteczka Śląskiego. Dziś strażacy zamontowali w ich domu czujnik, który ostrzegać ma przed niebezpieczeństwem. Z rodziną i strażakami rozmawiał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018