Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Dzień Pizzy. Olimpijskie czapki. Numer 112. Ostrzeżenie seniorów.

Data: 09-02-2018


biblio_pizza_4_120Dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy. Okazuje się, że świętować można nie tylko w restauracji, ale także w... bibliotece. W Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 11 w Mysłowicach każdy czytelnik otrzymuje dziś do wypożyczonej książki kawałek popularnej Margarity. Bibliotekarze przygotowali również ucztę dla ducha, czyli regał pełen włoskiej litertury. W mysłowickiej książnicy była z mikrofonem reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.W Międzynarodowym Dniu Pizzy sprawdzamy pomysły na regionalne charaktery tego ciasta. W Beskidach zapytaliśmy o to szefa kuchni jednej z bielskich pizzerii, Michała Tuckiego.Specjaliści od pizzy z północy województwa podkreślają, że nie spotkali się z określeniem "częstochowska pizza" a jedyne co można zrobić, aby dodać do niej odrobinę lokalności, to nadać włoskiej potrawie częstochowską nazwę. 

Znany ze spektakularnych akcji społecznych, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, ks. Jan Byrt, już po inauguracji olimpiady zimowej w Korei Południowej nadal zbiera kolorowe czapki dla najmłodszych. Pastor wzorem ubiegłych lat zamierza rozdawać je podczas ekumenicznych nabożeństw w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Przy okazji przypomina o innej akcji – Podziel sie nartami. Tym razem nie w Szczyrku ale w Wiśle, pastora spotkał nasz reporter Andrzej Ochodek. 

27902182_1825078554171569_1235027504_o_120Operatorzy numeru alarmowego i mali bohaterowie, którzy uratowali swoją mamę, przyjęli gratulacje od wojewody śląskiego. Wszystko z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, który wypada w niedzielę. Nagrodzono także autorów trzech najlepszych projektów na maskotkę Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Kryzysowego. Od teraz jest nią Ratuś. Z bohaterami, 10-letnim Aleksem i 12-letnim Kamilem rozmawiała reporterka Radia Katowice, Paulina Kurek. 

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie ostrzegano dziś pacjentów przed szpitalnymi złodziejami. Uważaj seniorze, to wspólna akcja informacyjna szpitala i Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Pacjenci otrzymali specjalnie przygotowane ulotki, a policjanci przypominali, by nie zabierać do szpitala kosztowności i drogiego sprzętu elektronicznego. Szpital odwiedziła Izabela Czerczer.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018