Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Butle gazowe. Klip strażaków. Utonął 14-latek. Dworzec kolejowy.

Data: 12-02-2018


Jedna osoba zginęła, jedna została dotkliwie poparzona, to tragiczny bilans sobotniego wybuchu w kamienicy w Sosnowcu. Wciąż nie ma oficjalnych informacji, co było przyczyną zdarzenia. Nieoficjalnie strażacy mówią o wybuchu butli z gazem. O tę hipotezę, mieszkańców ulicy Tylnej w Sosnowcu, gdzie doszło do nieszczęścia, pytał nasz reporter Dawid Damszel. 

Niezwykły teledysk przez rok powstawał w Radlinie. Stworzyli go strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Biertułtów w Radlinie. Tęcza we mgle – to teledysk, który ma pokazać trud pracy strażaków. Z jego bohaterami spotkała się reporterka Radia Katowice, Monika Krasińska. 

W minioną sobotę na krytej pływalni przy ul. Powstańców Śląskich wydarzyła się tragedia, utonął 14-letni chłopak. Był świetnym pływakiem, dwa tygodnie temu ukończył kurs na młodszego ratownika. Zarzuty prokuratorskie w tej sprawie usłyszało dwóch ratowników obecnych wówczas na basenie. Sprawę bada w tej chwili prokuratura. O jej wynikach poinformujemy na antenie Radia Katowice. W Rybniku była reporetrka Polskiego Radia Katowice, Agnieszka Loch. 

Już nie będzie straszył wyglądem przy wjeździe do miasta. Po kilku latach negocjacji władz Wisły z PKP, budynek został kupiony w 2014 roku a teraz trwa jego gruntowny remont. Przy tej okazji gmina, która boryka sie z korkami, chce rozwiązać inne problemy komunikacyjne. Szczegóły w relacji naszego reportera.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

13-11-2018