Biało-czerwoni w Pjongczangu
12.02.2018
17:05:00

Poniedziałek w Pjongczangu nie był udany dla polskich sportowców.

W rywalizacji panczenistek na dystansie 1500 metrów Natalia Czerwonka zajęła 9. miejsce, Katarzyna Bachleda-Curuś była 13. a Luiza Złotkowska 17. Złoto dla Holenderki Ireen Wust.

Słabo spisały się Polki w biatlonowym biegu pościgowym. Polki startowały z dużymi stratami i ich nie nadrobiły. Ostatecznie Weronika Nowakowska była 30., Krystyna Guzik 36., Monika Hojnisz 43., a Magdalena Gwizdoń 49. Złoto, drugie w Pjongczangu, wywalczyła Niemka Laura Dahlmeier. Druga była reprezentantka Słowacji Anastazja Kuzmina, trzecia Francuzka Anais Besconde.

Wśród biatlonistów zwyciężył Martin Fourcade, drugi był Szwed Sebastian Samuelsson, trzeci Niemiec Benedikt Doll. Jedyny Polak w stawce, Grzegorz Guzik, dobiegł do mety na 56. miejscu.

Dwa ślizgi mają już za sobą nasze saneczkarki. Na półmetku rywalizacji Ewa Kuls-Kusyk jest 22., a Natalia Wojtuściszyn 26. Prowadzi Niemka Natalie Geisenberger.

Na swój olimpijski start musi zaczekać Maryna Gąsienica-Daniel. Alpejski slalom gigant został odwołany ze względu na zbyt silny wiatr.

Autor: Tomasz Gancarek /rs/